Kedi İlanlarıİran Kedisi kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı CinsiyetiKimden Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

İran kedisi fiziksel özellikleri ile dikkat çeken özel türlerden biridir Fars olarak da isimlendirilen bu kedilerin kökeni İran’dır. İran kedisinin fiziksel özelliklerine bakıldığında çok tüylü bir tür olduğu görülmektedir. Veterinerlerin önerisine göre yaz aylarında traş edilebilen İran kedileri bakımı kolay olmasına rağmen tüy dökme açısından diğer türlere göre biraz daha dezavantajlıdır.

Yavru İran kedisi olarak aldığımız ve hayatınızı paylaştığınız bu güzel hayvanlar uysal oldukları için dizinizin dibinden ayrılmazlar. Evde asla bir sorun çıkarmazlar. Saatlerce kucağınızda durabilen canlılardır. Özellikle yalnız yaşayan ve evden çok ayrılmayanlar için mükemmel bir seçim olacaktır.

İran Kedisi Fiyat Aralığı Nedir?

Yavru İran kedisi fiyatları ortalama 1000 TL ile 3000 TL arasında fiyatlandırılmaktadır. Satın alacağınız hayvanın fiziksel özellikleri, rengi, yaşı fiyatlar için önemli bir etkendir. Yalnız yaşayan biriyseniz sıcak samimi bir arkadaşa ihtiyaç duyuyorsanız satın alacağınız İran kedisi hayatınıza renk katacak ve size sağladığı dostlukla başka kimseyi aratmayacak bir ırktır. Sevecen yapısı ve yumuşacık tüyleri ile bakımı kolay bir kedi türüdür. Beyaz, gri, mavi, siyah olabilir.