KÖPEKLERMaltipoo kategorisinde 23 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Tam bir aile köpeği olan Maltipoo melez ırklardandır. Apartman yaşantısına uyumlu ve uysal bir ırktır. Tüylerinin düzenli olarak taranması gerekmektedir.

Maltipoo Cinsi
Yavruyken yeterince sosyalleştirmeye tabii tutulursa köpeklerle ve ev hayvanlarıyla iyi geçinir. Yabancılara karşı ılımlı yaklaşımda bulunmaz ve ailesini korumaktan çekinmez. Çocuklarla genelde iyi anlaşır ancak çok küçük çocuklarla zaman geçirirken dikkat edilmelidir. Küçük çocukların yapacağı herhangi bir hareket onlara zarar verebilir.  

Maltipoo Eğitimi
Öğrenmeye heveslidir buna rağmen zorluğa karşı dirençli bir köpek cinsi değildir. Ona uygun en iyi yaklaşım pozitif ve cesaretlendirici yaklaşımdır. Ev eğitimi vermek biraz zaman gerektirebilir.

Maltipoo Bakımı
Ya hiç tüy dökmez yada dökerse çok az olur. Aylık traş ve düzenli fırçalamak gerekir ki kıvırcık tüyleri bir birine dolanmasın. Göz ve kulaklar düzenli bir şekilde temizlenmeli ve bu bölgedeki tüyler elden geçirilmelidir. Banyo sadece gerektiğinde yaptırılmalıdır. Yavru olanların sık sık uykuya ihtiyacı olur.

Maltipoo Karakter Yapısı
Sevgi dolu ve akıllı bir köpektir. Poodle ve Maltese ırkının karışımı canlı, oyunsever ve ailesine çok bağlı bir ırk ortaya çıkarır. İnsanlarla sık sık etkileşime geçmeyi sever. Maltese baskınlığında olan ırkın ağız kısmı daha yuvarlak olurken, Poodle baskınlığındaki ise uzun ve dar ağız bölgesine sahip olur.

Maltipoo Tüy Yapısı
İpeksi veya kıvırcık yapıda tüylere sahip olabilir. Gri, siyah, beyaz, kayısı gibi çok çeşitli renk yelpazesi vardır. Alerji problemi olan insanlar için biçilmiş kaftandır çünkü çok az tüy döken bir cinstir. Çoğu Maltipoo tüyleri kısa kesilir. Diğerleri ise daha uzun tüylüdür ve kafalarının üstünde küçük bir tutam tüy bağlı olur bu ona sevimli bir görünüm kazandırır.

Maltipoo Egzersiz İhtiyacı
Ev içinde egzersiz ihtiyacının bir çok kısmını karşılayabilir. Başka bir yönden ise bahçede koşmayı ve oyun oynamayı sever.

Maltipoo Yaşam Ortamı
Apartmanda yaşaması en uygun köpek ırklarından biridir.